Vinařství Josef Vagunda Drgáč

Tisk
PDF

Josef Vagunda Drgáč

Vinař a veliký milovník života z Mutěnic

Proč dělám víno

„ Dědictví otců zachovej nám Pane.“ I tak se dá popsat snaha při výrobě vín, které s pokorou přijímám jako dar přírody, slunka a celoroční práce na vinici.

Proč chci, aby víno bylo dobré

Abyste, až budete třeba Vy ve sklepě, mohli natáhnout pohárek, nechat oku polahodit, přivonět si, poválet na jazyku a říct „Tož, dá sa.“

Proč jsem pořád ve sklepě

Protože víno je jako ženská, potřebuje stálou pozornost, péči, laskavost a cit. Jinak zkysne, a to už se nadá zachránit ani jedno.

Jak říká otec, víno má rádo, když se o něm mluví. První Vám otevře svoje rozmanité chutě a vůně. Vy potom jemu svoje ustarané nebo radostné srdce. Všechno se od někud někam vyvíjí. Tak i to naše vinaření. Kombinujeme moderní způsoby šetrného zpracování, odkalování řízeného kvašení, odbourávání kyselin tradiční poctivou prací.

Obděláváme vinice různého stáří, poloh a odrůdové skladby. Všechno tak, abychom nezapomněli, že dobré víno se dělá ve vinohradě.

Přijďte ochutnat, provedu Vás sklepem, stoupneme si k bečkám a ochutnáme bílé víno, pohovoříme o kyselinkách a ovocných chutích, u červené vína zase o tříslovinách a barvách. Stejně jako sklep Vám můžu pronajmout chatu na výlety do okolí po moravských cyklostezkách. Sklep je vybavený 12 lůžky, koupelnou, kuchyňkou a terasou s posezením. 

Kontakt

Josef Vagunda Drgáč
Slovácká 5, 696 11 Mutěnice
Tel: +420 605 443 839
www.josefvagundadrgac.cz
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

loga-podpora