Vinařství Marada

Tisk
PDF

logo - maradaTato mladá vinařská firma vznikla v září roku 2006. Zakladatelem je Ing. Petr Marada, absolvent Zahradnické fakulty v Lednici na Moravě, Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Provozovna s vinným sklepem se nachází v samém centru obce Mikulčice v areálu vinných sklepů u myslivecké chaty.

V současné době firma hospodaří na 1 ha mladých vinic, v nichž převládají vysoce jakostní odrůdy: Sauvignon, Chardonnay, Rulandské šedé, Tramín červený, Veltlínské zelené, Frankovka, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Zbylé odrůdy: Děvín, Hibernal, Cabernet Sauvignon, Svatovavřinecké a Cabernet Moravia, které jsou v nabídce, pocházejí z nakoupených hroznů od jiných pěstitelů.

Cílem firmy je výroba vysoce jakostních přívlastkových vín, především pozdních sběrů, výběrů z hroznů a v neposlední řadě slámových vín. Specializuje se též na mladé Svatomartinské víno. Základním heslem celé vinařské technologie firmy je důraz na kvalitu vína. Tento vysoký cíl se dá splnit jedině za předpokladu zdravých hroznů. Proto je zdravotní stav prvotní suroviny nejdůležitějším faktorem celé výroby vína!

Zdá se to být pro laika neuvěřitelné, ale staré přísloví říká: „Víno se dělá ve vinohradu, ne ve sklepě.“ Při výrobě vína se firma snaží spojit nejnovější informace získané na vysoké škole se starými radami a moudry našich otců.

Kontakt

Ing. Petr Marada
696 19 Mikulčice 598
Tel: +420 777 713 460
IČ: 712 00 541
DIČ: CZ 8111194322
www.vino-marada.cz

loga-podpora