Vinařství Maláník - Osička s.r.o.

Tisk
PDF

logo - malnk - osikaRodinné vinařství Maláník-Osička s.r.o. je zaměřeno na výrobu špičkových vín výhradně z vlastní produkce hroznů. Vinice v trati Kněžské jsou ošetřovány v duchu integrované produkce. Vinice jsou ošetřovány tak, aby k první redukci úrody došlo již na základě způsobu výsadby a řezu. Vinice se rozkládají severozápadně od obce Mikulčice. 

Vinařství maximálně respektuje aktuální trendy obhospodařování viničních ploch zejména s ohledem na ekologické požadavky a nutnost redukované sklizně. Menší hektarové výnosy umožňují vyrábět vína vysoké jakosti s výrazným a čistým odrůdovým charakterem. Velký podíl ruční práce je rozdělen mezi rodinné příslušníky, kteří dbají na šetrné zacházení se surovinou.

Firma vyrábí převážně jakostní vína s přívlastkem, jejichž kvalitu a jedinečnost zaručuje využití prvků řízeného kvašení, které uchovává podstatnou část aromatických látek ve víně. Štěpán Maláník je absolventem střední vinařské školy ve Valticích, první vinici o výměře 0,15 hektarů vysadil již v roce 1967. Od roku 1968 se stal členem sdružení „Collegium Vinitorum". Rozloha rodinných vinic byla postupně rozšiřována za pomocí syna Jana Maláníka, zetě Vladimíra Osičky a dalších rodinných příslušníků. Téměř pětihektarový přírůstek v letech 2000 - 2004 stanovil současnou rozlohu vinic na 5,5 ha.

Od začátku roku 2009 se rodinné vinařství pojmenovalo na Vinařství Maláník-Osička s.r.o. degustační sklep vinařství se nachází ve staré sklepní kolonii (nazývané podle dříve samostatné obce) Těšické búdy.

Kontakt

Vinařství Maláník - Osička s.r.o.
Tel: +420 723 840 935 - Š. Maláník
Tel: +420 723 330 082 - V. Osička
Tel: +420 728 887 944 - J. Maláník
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.vinarstvimalanik.cz

loga-podpora